Lukinův memoriál - I. ročník

Pohled z okna při odjezdu z Brna na 1. Ročník Lukinova memoriálu byl dost smutný. Voda doslova padala z nebe, kam jsme se jen podívali. No a tak nám nezbylo nic, než doufat, že počasí účastníky neodradí. Čím jsme byli blíž Novým Mlýnům, deště ubývalo a nálada v Kiboko týmu byla o dost veselejší. Přímo na místě nebylo po dešti ani památky, ale i tak počasí bylo jen pro ty nejodvážnější.

Počet účastníků, kteří se sešli na startu závodu u F4 školy windsurfingu a kitesurfingu byl překvapující! Celkem 24 závodníků přijelo odpádlovat na paddleboardech 3 km dlouhý závod na počest Lukina. Před startem utvořili závodníci symbolický surfařský kruh na vodě a všichni společně zavzpomínali na našeho kamaráda a učitele Lukina. Hlavní strůjce celé akce, Michal Budík, pronesl krátkou řeč  a pak už jen zaznělo slovo START! Někteří účastníci nasadili opravdu „vražedné tempo“, které udrželi až do cíle. Ten byl v Jachtařském klubu v Pasohlávkách. Tady už na účastníky čekalo výborné občerstvení na posilnění a na zahřátí.

Jelikož celý závod probíhal ve velmi přátelském a rodinném duchu, bylo rozděleno celé závodní pole pouze na 2 kategorie – muži a ženy. Pro férovost závodu si lepší jezdci vzali pomalejší prkna a ty rychlejší nechali pro hobby jezdce. Jako vítr projel cílovou páskou na nejtěžším a nejpomalejším typu prkna Kiboko Tembo 330 Aleš Kuchyňka a to v čase 27:54. Na druhém místě dorazil Pavel Urbančík s časem 28:14. a pro třetí místo si dopádloval náš nejvěrnější paddleboardista Radovan Turek v čase 28:34. V mužích byla jedna speciální posádka – Michal Šíma a Lukáš Limberský, kteří místo paddleboardu vytáhli double windsurf a tento závod doslova odmávali. Dorazili do cíle jako sedmé plavidlo v čase 32:32.

 Mezi ženami nemohl první dvě místa obsadit nikdo jiný než vítězná Nina Bubláková v čase 29:30 a druhá velká Bubla s časem 34:10. Bylo vidět, že obě Bubly opravdu pádlují pro Lukiho :) Krásné třetí místo získala Evča Večeřová v čase 34:29.

Po vyhlášení výsledků bylo potřeba vítězné nadšení trochu zchladit ve vodách Mušova, aby ti nejrychlejší přenechali první místa na příštím ročníku někomu dalšímu! Měli jsme asi velké štěstí, nebo to Lukin nahoře zařídil, ale po celou dobu závodu nespadla ani kapka.

 Nakonec nezbývá než poděkovat všem zúčastněným za srdnatý výkon. Škole a půjčovně windsurfingu F4 a Jachtařskému klubu v Pasohlávkách v čele s Ríšou patří velký dík za poskytnutí zázemí a občerstvení.