Jarní čištění Brněnské přehrady vol. II

Byl krásný slunečný den – první máj – večerní máj – byl ČIŠTĚNÍ PŘEHRADY čas.

My jsme letošní 1. Máj pojali trochu jinak. Podruhé jsme zopakovali parádní akci – Čistění přehrady na paddleboardech. Oproti loňskému roku bylo třikrát víc účastníků. Největší radost nám udělala účast i mladých sběračů, kteří se pro akci perfektně nadchli a při sbírání byli k nezastavení. Na hladinu Brněnské přehrady jsme vyslali 31 paddleboardů (jednotlivců) a 2 velké prkna Pontony (kapacita cca 6 lidí). Pontony sloužily jako sběrné místo plných pytlů, které jim naváželi sběrači z jednotlivých paddleboardů, a zároveň vydávaly nové pytle a svačinu na posilnění.
Tento rok jsme se vydali od začátku přehrady ve Veverské Bítýšce až po Rokli a vysbírali jsme všechny odpadky nejen na hladině, ale i na březích přehrady. Už v polovině cesty, u hradu Veveří, docházely pytle na odpadky. Tak vyrazilo zásobovací auto ze Sinice, aby nasbírané odpadky odvezlo a doplnilo zásoby nových pytlů. Sběrači byli vážně poctiví a strávili na vodě cca 4 hodiny. Taky, když dorazili na Rokli, tak se všichni hladově vrhli na připravené grilované maso, hermelín a hlavně pivo, které si všichni zasloužili po dobře odvedené práci!!!
Některé nálezy byly zajímavé a člověk si říkal, jak se k té přehradě vlastně dostaly? Pytle odpadků jsme sice nespočítali, ale bylo jich opravdu hoooooodně a nejlepší sběrač dostal na památku ocenění v podobě dřevěného paddleboardu.
Sluníčko, dlouhý pobyt na vodě, fyzická námaha udělala své a na druhou část přehrady už nestačily síly, ale to vůbec nevadí. Tam se třeba vypravíme na podzim nebo zase příští rok 2019!!!