Meli 250 DL WindSUP

Meli 250 DL WindSUP
Meli 250 DL – univerzální plovák s výtlakem 250 litrů představuje paddleboarding a windsurfing v jednom. Ideální na windsurfingové začátky, rodinné výlety za větrem a pro aktivní windsufaře jako doplněk k méně větrným dnům.
Konstrukce:
DL
Délka:
300 cm / 9´10"
Šířka:
84 cm / 33"
Tloušťka:
15 cm / 6"
Výtlak:
250 l
Maximální váha jezdce:
do 110 kg
Hmotnost:
12,5 kg

Meli 250 – univerzální plovák s výtlakem 250 litrů představuje paddleboarding a windsurfing v jednom. Ideální na windsurfingové začátky, rodinné výlety za větrem a pro aktivní windsufaře jako doplněk k méně větrným dnům. Na paddleboardu Meli doporučujeme používat plachtu do velikosti  6m2.

Při windsurfingu je důležité, aby byl nafukovací paddleboard maximálné tuhý  a proto u plováku Meli preferujeme klasickou dvouvrstvou konstrukci, při které je druhá vrstva PVC nalepena vysokopevnostním lepidlem. Tím je zajištěna maximální tuhost a odolnost při zachování přijatelné hmotnosti.

Plovák má 2 odnímatelné ploutvičky (finy) v systému US box. Kombinací třech přiložených ploutviček vytvoříte nastavení pro windsurfing, paddleboarding na jezeře a s nejmenší ploutvičkou také ke sjíždění řek.

Nafukovací paddleboard nemůže nikdy zcela nahradit klasický pevný windsurfingový plovák. Přesto je windSUP ideální volbou pro méně zdatné jezdce a je vhodný k naučení základů tohoto krásného sportu až po rekreačně sportovní jízdu.

 

Konstrukce: DL

Dvouvrstvá technologie – „double layer“  je nejodolnější, nejpevnější a velmi spolehlivá technologie výroby nafukovacích paddleboardů. Na základní drop stitch materiál je druhá vrstva PVC (cca 0,55 mm) nalepena vysokopevnostním lepidlem a zalisována. Dvouvrstvou technologii doporučujeme pro použití v nejnáročnějších podmínkách pro průjčovny, na sjezdy divokých řek nebo pro jízdu na moři s výskytem korálů apod. Dvouvrstvá technologie má asi o čtvrtinu vyšší hmotnost v porovnání s technologií předlaminovanou – fusion.