Zásady bezpečného pádlování

  1. Při jízdě na paddleboardu vždy používejte plovací vestu.

  2. Na řece používejte vodáckou helmu. Bezpečnostní lanko (leash) používejte pouze v případě, že se jedná o rychloodepínací systém lanka (quick release leash) umožňující snadné a rychlé odepnutí lanka v krizové situaci. Lanko bez rychloodepínacího systému na řece nepoužívejte. Při zachycení za překážku vás může dostat do život ohrožující situace.

  3. Na moři používejte bezpečnostní lanko (leash), zabrání uplavání a ztrátě plováku. Jízdu ve vlnách doporučujeme pouze zkušenějším jezdcům. Dodržujte pravidla surfingu.

  4. Před pádlováním na moři si zjistěte předpověď počasí a informace o přílivu a odlivu. Nepodceňujte vlny, vítr a místní mořské proudy. Pokud fouká silný vítr z pevniny na moře (offshore), zůstaňte na břehu.

  5. Nepádlujte sami! Na vyjížďky vyrážejte nejméně ve dvou! Je to zábavnější a především bezpečnější. Pokud nemáte s kým na vodu vyrazit, informujte o Vaší plavbě a plánovaném návratu Vaše okolí.

  6. Při používání plováku dbejte jak na svoji bezpečnost, tak na bezpečnost ostatních. Nevjíždějte do bezprostřední blízkosti plavců a jiných plavidel. Vždy respektujte místní pravidla pro bezpečný pohyb na vodní hladině.

  7. Při paddleboardingu se můžete, stejně jako u ostatních vodních sportů, dostat do velmi nebezpečných a život ohrožujících situací. Před vyplutím důkladně zvažte všechna možná rizika okolního prostředí a zohledněte svůj zdravotní stav.