O nás

Značka Kiboko Paddleboards byla založena v roce 2014 vášnivým windsurfařem a surfařem Alešem Kuchyňkou a outdoorovým sportovcem Michalem Budíkem. Konstrukci prvního prototypu předcházela několikaletá zkušenost s provozováním půjčovny paddleboardů na brněnské přehradě.

První prototyp univerzálního paddleboardu Kiboko Malawi navrhl s důrazem na pohodlnou jízdu a snadnou manipulaci Aleš společně s Michalem Šímou, windsurfingovým nadšencem. Měkká pěna po celé ploše plováku a poutka pro snadnou manipulaci udělali z prvních paddleboardů Kiboko sportovní hračku pro celou rodinu.

Postupně se modelová řada Kiboka rozrůstá o specializované závodní plováky na rychlou jízdu, do vln, ke sjíždění řek, na cvičení jógy nebo pro rekreační windsurfing. Součástí značky se stal i vývoj vlastních modelů pádel, od nejlevnějších hliníkových přes sklolaminátová až po celokarbonová pádla pro jezdce se závodními ambicemi.

V současnosti patří Kiboko mezi přední prodejce paddleboardů v České republice a na Slovensku a provozuje největší půjčovnou s SUP vybavením u nás.

Mezi další aktivity patří pořádání závodů v paddleboardingu, organizování sjezdů českých a slovenských řek, pořádání paddleboardových kempů a pravidelné cvičení na brněnské přehradě.

Kiboko je spolupořadatelem českého poháru a Mistrovství ČR v paddleboardingu. V průběhu letní sezóny nás naleznete na plážích brněnské přehrady nebo v prodejně a servisu přímo nad půjčovnou Kozí Horka.