O nás

Značka Kiboko Paddleboards byla založena v roce 2014 vášnivým windsurfařem a surfařem Alešem Kuchyňkou a outdoorovým sportovcem Michalem Budíkem. Konstrukci prvního prototypu předcházela několikaletá zkušenost s provozováním půjčovny paddleboardů na brněnské přehradě.

První prototyp univerzálního paddleboardu Kiboko Malawi navrhl s důrazem na pohodlnou jízdu a snadnou manipulaci Aleš společně s Michalem Šímou, windsurfingovým nadšencem. Měkká pěna po celé ploše plováku a poutka pro snadnou manipulaci udělali z prvních paddleboardů Kiboko sportovní hračku pro celou rodinu.

Postupně se modelová řada Kiboka rozrůstá o specializované závodní plováky na rychlou jízdu, do vln, ke sjíždění řek, na cvičení jógy nebo pro rekreační windsurfing. Součástí značky se stal i vývoj vlastních modelů pádel, od nejlevnějších hliníkových přes sklolaminátová až po celokarbonová pádla pro jezdce se závodními ambicemi.

V současnosti patří Kiboko mezi přední prodejce paddleboardů v České republice a na Slovensku a provozuje největší půjčovnou s SUP vybavením u nás.

Mezi další aktivity patří pořádání závodů v paddleboardingu, organizování sjezdů českých a slovenských řek, pořádání paddleboardových kempů a pravidelné cvičení na brněnské přehradě.

Kiboko je spolupořadatelem českého poháru a Mistrovství ČR v paddleboardingu. V průběhu letní sezóny nás naleznete na plážích brněnské přehrady nebo v prodejně a servisu přímo nad půjčovnou Kozí Horka.

Team

 • Aleš Kuchyňka

  Aleš Kuchyňka – zakladatel značky Kiboko. Od mládí se věnoval vodním sportům. Jachting později nahradil windsurfing a surfing.

  V týmu má na starost vývoj, testování a výrobu nových plováků a pádel, marketing a půjčovnu na Brněnské přehradě na pláži Rokle, domovské základně paddleboardů Kiboko.

  Zde si můžete vyzkoušet všechny modely Kiboko včetně prototypů, které se do hlavní výroby nedostaly nebo se do ní teprve chystají. Nejraději má paddleboarding v mořském příboji s plovákem Wimbi.

 • Michal Budík

  Michal Budík – absolvent Fakulty Sportovních studii, někdejší učitel tělesné výchovy. Sportovní všeuměl a outdoorový specialista.

  V týmu se věnuje kromě testování a prodeje a servisu také pořádání závodů, sportovních akcí a teambuildingovým aktivitám spojených s paddleboardingem. Jeho nejoblíbenější plovák je Roketi.

 • Katka Kuchyňková

  Katka Kuchyňková – dvorní modelka Kiboko paddleboards, momentálně na mateřské dovolené.

  V týmu pomáhá hlavně tam, kde to právě nejvíc hoří a přináší potřebný ženský pohled na věc. Nejčastěji jezdí na Malawi a užívá si klidnou jízdu a cvičení při západu Slunce.

 • Michal Šíma

  Michal Šíma – windsurfingový nadšenec a poradce při vývoji paddleboardů.

  Přináší do týmu zpětnou vazbu, nové nápady, nadšení a dobrou náladu. Je mu jedno, na čem jede, hlavně když to teče.

 • Alice Sendlerová

  Alice Sendlerová – Alča miluje sport od malička, začínala s baletem, ale uhranuly jí především akvabely, kterým se věnovala vrcholově. Ve volném času se věnuje běhu, všem vodním sportům a v poslední době žije především yógou. Jejím cílem je nejen předat lidem pozitivní energii, ale naučit je mít kladný vztah ke sportu a dělat ho zdravě!

  Hlavní instruktorka našeho týmu na cvičení nejenom yógy na paddleboardech. Kromě toho koordinuje provoz půjčoven a má na starost kamennou prodejnu v Brně a eshop. Nejčastěji cvičí na yógovém speciálu Tembo.