O nás

Značka Kiboko Paddleboards byla založena vášnivým windsurfařem a surfařem Alešem Kuchyňkou a sportovním všeumělem Michalem Budíkem. Konstrukci prvního prototypu předcházela několikaletá zkušenost s provozováním půjčovny paddleboardů na Brněnské přehradě (a pozorováním návštěvníků půjčovny).

První prototyp navrhl Aleš společně s Michalem Šímou, windsurfingovým nadšencem. Kladli přitom důraz na pohodlnou jízdu a možnost využití paddleboardu pro širokou veřejnost. Měkčená pěna po celé ploše plováku  a poutka pro snadnou manipulaci udělali z prvních paddleboardů Kiboko sportovní hračku pro celou rodinu.

S rostoucí popularitou paddleboardingu se modelová řada KIBOKO postupně rozrostla o specializované plováky na rychlou jízdu, do vln, ke sjíždění řek, na cvičení jógy nebo pro rekreační windsurfing.

Tradiční a osvědčenou dvouvrstvou konstrukci doplnila od roku 2017 technologie fusion, při které je druhá vrstva PVC předlaminována zapomocí vysoké teploty a tlaku přímo při výrobě základní tkaniny zvané „drop stitch“.

Novinkou pro rok 2017 je i nová ucelená řada pádel KIBOKO od nejlevnějších hliníkových přes sklolaminátová až po celokarbonová pádla pro jezdce se závodními ambicemi.

 

Team

Aleš Kuchyňka

Aleš Kuchyňka

Aleš Kuchyňka – zakladatel značky Kiboko. Od mládí se věnoval vodním sportům. Jachting později nahradil windsurfing a surfing.

V týmu má na starost vývoj a testování nových plováků a půjčovnu na Brněnské přehradě na pláži Rokle, domovské základně paddleboardů Kiboko. Zde si můžete vyzkoušet  všechny modely Kiboko včetně prototypů, které se do hlavní výroby nedostaly nebo se do ní teprve chystají. Nejraději má paddleboarding v mořském příboji s plovákem Wimbi 170.

 

Michal Budík

Michal Budík

Michal Budík – absolvent Fakulty Sportovních studii, někdejší učitel tělesné výchovy . Sportovní všeuměl a outdoorový specialista. Věnuje se především pořádání závodů, sportovních akcí a teambuildingovým aktivitám spojených nejenom s paddleboardingem. Jeho nejoblíbenější plovák je Malawi 250, který si bere nejraději  na horní toky řek.

 

 

Katka Kuchyňková

Katka Kuchyňková

Katka Kuchyňková – dvorní modelka Kiboko paddleboards. V týmu kromě práce okolo testování prototypů pomáhá s výběrem barev a přináší potřebný ženský pohled na věc 🙂 Nečastěji  jezdí na Malawi 190 a užívá si klidnou jízdu a cvičení při západu Slunce.

 

 

 

Michal Šíma

Michal Šíma

Michal Šíma – windsurfingový nadšenec a poradce při vývoji paddleboardů. Přináší do týmu zpětnou vazbu, nové nápady, nadšení a dobrou náladu. Je mu jedno, na čem jede, hlavně když to teče.

 

 

 

 

Alice Sendlerová

Alice Sendlerová

Alice Sendlerová – Alča miluje sport od malička, začínala s baletem, ale uhranuly jí především akvabely, kterým se věnovala vrcholově. Ve volném času se věnuje běhu, všem vodním sportům a v poslední době žije především yógou. Jejím cílem je nejen předat lidem pozitivní energii, ale naučit je mít kladný vztah ke sportu a dělat ho zdravě!