Novinky v produkci KIBOKO pro rok 2019

V roce 2018 jsme prožili velmi významnou sezónu. Byli jsme pořadatelé závodu českého poháru v Brně i Mistrovství ČR ČFSUP na Vranově a tím jsme se dostali o kus blíž k závodnímu paddleboardingu než v předchozích letech. Také jsme zaznamenali vyšší zájem o specializovanější paddleboardy v našich půjčovnách. V minulém roce naši zákazníci vybírali pádla pečlivěji než v předchozích letech a častěji volili lehká a pružná celokompozitová pádla.

Na základě všech těchto našich nových zkušeností jsme se na podzim roku 2018 pustili do práce na nových modelech paddleboardů, pádel a příslušenství.

Rádi bychom vám ve zkratce některé nejdůležitější novinky značky Kiboko představili. Kompletní popis a technické specifikace všech novinek naleznete na našich webových stránkách v sekci produkty nebo v našem nové eshopu.

Do řady paddleboardů přibyly čtyři úplně nové modely:

 • Kiboko Safari – vyrábí se ve dvou výtlacích v tloušťkách 12,5 cm (5 palců) a 15 cm (6 palců). Safari propojuje a zaplňuje mezeru mezi našimi obratnými allroundy (např. univerzální paddleboard Malawi) a rychlejšími cruisery (např. Roketi 280 nebo 320). Safari je velmi stabilní a přitom svižný paddleboard, který šíří svého záběru nemá konkurenci.
 • Roketi KID – je dětský speciál, který pomůže mladším jezdcům bojovat o přední příčky v každém závodě a to se správnou technikou jízdy. Pro snadnější zašlápnutí zádě při otočkách je vyroben pouze v toušťce 12,5 cm (5 palců). Roketi KID je svými rozměry přizpůsoben dětem a juniorům a umožní jim zvyknout si na delší a užší plováky v nižším věku. Později pro ně bude jednodušší přestoupit na závodní paddleboardy v kategorii elite.
 • Roketi PRO Downwind – je zbrusu nový tvar stabilního závodního paddleboardu pro těžší a vyšší jezdce nebo do obtížných podmínek. Návrh vznikl na základě zkušeností party okolo bratislavského Neon Marsu, která pravidelně pořádá závody v obtížných podmínkách na Dunaji. Je širší než závodní speciál PRO a má také větší prohnutí, aby snáze zvládal zvlněnou hladinu při plavbě v silném větru nebo na řece. PRO Downwind má na palubě i dně PVC výztuhu, která zajišťuje dostatečnou tuhost i pro těžší jezdce.
 • PONTON – nový rodinný a týmový paddleboard je oproti předchozímu modelu zcela změněn. Nyní je zaměřen na menší skupinky, rodiny a funguje i ve dvojici. Výtlak nového Pontonu je 650 litrů (pro porovnání předchozí Ponton měl výtlak 1400 litrů!), je vyroben z předlaminovaného materiálu, takže je na své rozměry velmi lehký a manipulaci s ním zvládnou 2 osoby. Je extrémně stabilní a v průběhu jízdy poskytuje dokonalé zázemí pro nepádlující, jako jsou například malé děti.
  U modelů z roku 2018 patří mezi nejzajímavější změny zpevňující karbon-sklolaminátová výztuha na paddleboardu Roketi PRO a především možnost připevnění windsurfingových poutek u některých modelů Wimbi, Safari 270 a Roketi 280. Při jízdě s plachtou v poutkách získáte maximální kontrolu nad plovákem.

Modelovou řadu pádel jsme rozšířili o celokarbonová, hybridní a speciální polo pádla:

 • Kiboko Karbon 2019 – je velmi lehké pádlo se středně velkým listem se silným klidným záběrem. Je vyráběné v jedno, dvoj i trojdílné verzi. Je to náš favorit pro závody na rovné vodě, jako je long distance nebo technical race.
 • Karbon Kiboko PRO – je vyráběný pouze v jedno a dvojdílné verzi. Má relativně menší, úzký list a bude vyhovovat všem frekvenčním pádlerům. List je chráněn boční ABS hranou, a proto jej doporučujeme do náročnějších podmínek, jako jsou horní useky řek nebo mořský příboj.
 • Karbonová žerď s plastovým listem je nové kombinované (hybridní) pádlo, které je maximálně odolné, kvalitní, pružné, pevné a cenově dostupné. Je určeno do náročných podmínek, pro těžší jezdce nebo pro ty, kteří z důvodu vysoké ceny zatím váhají nad koupí celokarbonového pádla.
 • Polo pádlo – jedná se o speciální pádlo ke kolektivní hře na branky. Jde o mix vodního póla a paddleboardingu. Plastový polo list je na hliníkové žerdi s nalepenou měkčenou pěnou.

Další novinkou je nabídka přídavných listů a samostatných listů pro karbonová pádla.

Novinky v příslušenství:

 • Nacvakávací fina – mezi příslušenstvím považujeme za nejzajímavější novinku nacvakávací ploutvičku, která k připevnění do US boxu nepotřebuje žádný šroubek. Vše funguje pomocí gumového špalíku umístěného v horní části ploutvičky. Tu stačí pouze zasunout do boxu a potom prudkým pohybem nacvaknout.
 • Sedátko pro jízdu v sedě jako na kajaku – pádla Kiboko jsou navržená tak, aby se připojením přídavného listu místo horní trubky vytvořilo oboustranné pádlo. S ním můžete pádlovat v kleče anebo si sednout. Pro maximálně pohodlnou jízdu s oboustranným pádlem slouží sedátko s opěradlem, které lze k paddleboardu jednoduše připevnit popruhy.