Krumlovský vodácký maraton

Druhý říjnový víkend se konal 16. ročník legendárního Krumlovského vodáckého maratonu, jež byl i posledním závodem Českého poháru ČFSUP pro rok 2018.

Za nádherného počasí vyrazilo ze travnaté louky kempu v Rožmberku hromadným startem kromě asi 130 paddleboardistů i pět týmů na velkých paddleboardech a společně také raftaři. Byl to boj a každý centimetr na vodě a kdo byl rychlejší, mohl si zvolit správnou stopu. Start na Krumlováku prostě patří mezi nejsilnější zážitky, na které na českých závodech v paddleboardingu narazíte.

Ihned po startu se na čele utvořila několikačlenná skupinka na pevných karbonových speciálech a v závěsu se na úzkých nafukovácích snažil udržet zbytek elitní skupiny. V té jeli od startu na KIBOKO PRO také Aleš Kuchyňka a Michal Budík a mezi ženami Katka Kuchyňková.

Součástí 25 kilometrů dlouhé tratě byl jeden povinný přeběh s občerstvovací stanicí a 6 atraktivních jezů. To je třeba mít na paměti při volbě správné ploutvičky. Ta nesmí být příliš dlouhá, aby při průjezdu jezem nedošlo k jejímu poškození nebo ztrátě, což se stalo osudným několika závodníkům.

Protože jsme se na rozdíl od některých jiných závodů letošní sezóny na Krumlovském maratonu nijak organizačně nepodíleli, ukončila většina našeho týmu náročnou sezónu splutím Vltavy v pohodovém tempu na megaboardech.

Přesto se v jednotlivcích Aleš s Michalem poprali s absolutní českou špičkou a na Roketi PRO si dojeli pro 13. a 15. místo. Nejlépe však svoji formu předvedla Katka, která si v konkurenci pevných boardů dojela pro 3. Místo, a to na nafukovacím Roketi 300. Navíc umístění v Maratonu Katce zajistilo celkové 2. místo v Českém poháru ČFSUP pro rok 2018.

Na závěr nezbývá něž poděkovat za perfektně zorganizovaný závod. Škoda jen, že nám povinnosti následujícího dne neumožnili důstojnější účast na vodáckém večírku, ze kterého jsme museli bohužel odejít v nejlepším. Tak zase za rok!