Instructions for use

Nafouknutí plováku

 1. Rozbalte plovák na vhodném podkladu, kde nehrozí jeho poškození.

   

 2. Sestavte přiloženou pumpu. Pro nafouknutí našroubujte hadici na závit s označením OUT.

  Upozornění: Před nafouknutím vymáčkněte ventil pootočením do horní pozice. Ventil v dolní pozici slouží pouze k vypouštění vzduchu z plováku.

 3. Zasuňte hadici do ventilu a pootočte ve směru hodinových ručiček.

  Upozornění: Přiložená pumpa je obousměrná. Pro přepínání mezi obousměrným a jednosměrným chodem pumpy slouží vyjímatelná červená zátka (modrá pumpa) nebo páčka (zelená pumpa) v držadle pumpy. Obousměrným chodem doporučujeme pumpovat maximálně do tlaku 0,5 baru. Předejdete tak možnému poškození pumpy.

 4. Pumpu umístěte na vodorovný podklad a pumpujte kolmo k zemi na požadovaný tlak 12 – 15 PSI.

 5. Upozornění: Každá pumpa pro paddleboarding vyžaduje pravidelnou údržbu. V závislosti na četnosti použití (minimálně však jednou za 6 měsíců) odšroubujte horní část pumpy a vazelínou promažte kruhové těsnění pístu pumpy. Po opětovném sestavení pumpy ještě naolejujte hliníkovou tyč pod držadlem pro snaží průchodnost kruhovým těsněním uvnitř horní části pumpy. Detailní postup údržby naleznete na videu ZDE (na webových stránkách).

 6. Po nafouknutí uzavřete ventil přiloženou zátkou.

  Upozornění: Plováky KIBOKO MELI a ROKETI – jsou vybaveny systémem odnímatelných fin (ploutviček). Pro uchycení fin slouží takzvaný US box.

 7. Povolte šroub na přiložené fině a ocelovou destičku se závitem vložte do středu boxu a posuňte do jeho přední části.

   

 8. Konec finy s ocelovou oskou vložte do středu boxu a zasuňte do zadní části.

   

 9. Přitlačte finu do boxu a přišroubujte k ocelové destičce přiloženým šroubem.

  Upozornění: Paddleboardy s označením „windSUP“ jsou určeny kromě pádlování i k rekreačnímu windsurfingu. Pro propojení plováku a plachty doporučujeme používat pouze kardanové klouby a plachty do velikosti 5,5 m² , které nenamáhají lepené spoje horní paluby. Přestože lze s nafukovacím paddleboardem jezdit ve skluzu, jedná se především o rekreační plovák vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé windsurfaře.

Vyfouknutí plováku

 1. Vyšroubujte zátku, stiskněte ventil a pootočte ve směru hodinových ručiček. Stlačený vzduch začne z padleboardu samovolně unikat.

  Upozornění: Paddleboardy KIBOKO jsou z výroby zabaleny od zádě směrem k přídi ploutvičkami dovnitř. Tímto způsobem lze paddleboard opětovně zabalit pouze vypumpováním zbytkového vzduchu pomocí pumpy nebo kompresoru. Při každodenním používání doporučujeme paddleboard jednoduše rolovat od přídě (špičky) směrem k ventilku na zádi ploutvičkami ven a vzduch přitom můžete nechat samovolně unikat. Pevné ploutvičky jsou pružné, odolné a vyznačují se tvarovou pamětí. Proto se nemusíte obávat jejich poškození.

 2. Pokud potřebujete paddleboard zabalit co nejúsporněji (například při letecké přepravě), vypumpujte zbytkový vzuch pumpou s hadicí přišroubovanou k závitu s nápisem IN.

Skladování a údržba plováku

 • Pro optimální životnost skladujte plovák rozbalený a mírně nafouknutý.
 • Pokud plovák nepoužíváte, nevystavujte jej přímému slunečnímu záření.
 • Chraňte jej před mrazem.
 • Neskladujte plovák dlouhodobě při maximálním nahuštění.
 • Při čištění nepoužívejte benzinová a acetonová rozpouštědla.
 • Nepoužívejte čištění tlakem vody.
 • Nepoužívejte brusný papír.