11/8 | Mistrovství ČR ČFSUP/Český pohár/Kiboko Paddleboard Tour 2018 – Vranovská pláž

Česká Federace SUP společně s Kiboko Paddleboards a Paddleboard Guru zve všechny jezdce se závodními ambicemi na čtvrtý závod českého poháru na Vranovskou přehradu, kde současně proběhne i mistrovství České republiky ČFSUP v disciplínách long distance a technical race.
Mistrovské tituly se budou pro letošní rok udělovat v kategoriích ELITE do 14′ a ELITE INFLATABLE do 14′.
Součástí sportovního víkendu bude i závod v kategorii hobby, který se počítá do celkových výsledků Kiboko Paddleboard Tour 2018.
Tento závod se počítá do rankingu českého poháru dvojnásobným bodovým ziskem.

Tisková zpráva k MČR ČFSUP

Paddleboardy budou mít v Česku své první mistrovství

O víkendu 11 a 12. srpna bude Vranovská pláž a přehrada hostit všechny nadšence do tohoto dynamicky rostoucího vodního sportu. Návštěvníci si mohou na místě půjčit paddleboard a zúčastnit se krátkého závodu u pláže nebo si vyzkoušet techniku pádlování na některém z workshopů.

Celá sportovní událost se koná pod záštitou České Federace Stand Up Paddle (ČFSUP), která v tomto SUP sportu sjednocuje pravidla pro závody zařazené do seriálu Českého poháru ČFSUP, jehož druhý ročník právě probíhá. „Po úspěšném prvním ročníku, kdy jsme si vyzkoušeli fungování seriálu a jeho organizaci s místními pořadateli závodů, jsme se rozhodli vyhlásit první oficiální mistrovství pro disciplíny long distance a technical race. Je to další krok v rozvoji tohoto sportu, kterým reagujeme na kvalitu startovního pole.

Budeme udělovat hned dva tituly mistra – Absolutní Mistr a Mistr iSUP, tedy Mistra na nafukovacím paddleboardu. Mistrovský titul je pro české jezdce důležitý nejen z hlediska motivace v dosahování lepších sportovních výkonů, ale může jim pomoci i v získání větší podpory sponzorů pro svůj sportovní rozvoj. Patří sem i účast na světových soutěžích jako je např. Světový šampionát Mezinárodní surfové asociace, který se tento rok pojede v Číně. Tam bychom chtěli vyslat, tak jako loni do Dánska, české reprezentační družstvo. “ říká David Raab, viceprezident ČFSUP.

Víkendové závody jsou kromě klání o mistrovský titul zároveň součástí seriálu Českého poháru ČFSUP a seriálu Kiboko Paddleboardtour 2018. Kromě půjčování paddleboardů se účastníci budou moci účastnit i těchto závodních disciplín:

  • SOBOTA 11.8. ► SPRINT (rychlostní disciplína na 200m),
  • ►TECHNICAL RACE (technický závod kolem bójek),
  • ►TEAM RACE (zábavný skupinový závod na dragon boardech a megaboardech)
  • NEDĚLE 12.8. ► LONG DISTANCE (vytrvalostní závod)

„V sobotu bude pro skupinky uspořádán teamový fun závod na dračích paddleboardech a megaboardech. Tyto závody, kdy se spolu poměřují dva teamy, jsou oblíbené pro rodiny s dětmi a party přátel. Dalším zážitkem je start nedělního dlouhého závodu, na který poveze závodníky výletní loď. Zveme všechny, kdo mají rádi zážitky a sport“, dodává organizátor akce Aleš Kuchyňka, Kiboko Paddleboards.

Pro více informací o události klikněte na Facebookový event: Událost na Facebooku
On-line přihlášky zde
Propozice k závodu zde
Kontaktní osoby:
Aleš Kuchyňka, pořadatel závodů, tel.: 776 596 266
David Raab, viceprezident ČFSUP, tel.:728 488 262

Událost na Facebooku